پشتیبانی و مشاوره
70 12 70 66 - 021

Everything about the chainsaw and its use

همه چیز در مورد اره برقی بنزینی (اره زنجیری) و کاربرد آن

همه چیز در مورد اره برقی بنزینی یا اره زنجیری و کاربرد آن

اره برقی یا به اصطلاح صحیح اره زنجیری یکی از ابزارهای کاربردی است که به عنوان اره قابل حمل نیز شناخته می شوند. این اره دارای یک زنجیر بسیار مقاوم و دوران کننده است که بر روی آن دندانه های مختلفی برای برش قرار گرفته است که به بسیار مقاوم هستند و می توانند هر نوع چوبی را برش بزنند. این اره برای کار با چوب طراحی شده است و توانسته است به دلیل کاربرد فراوانی که دارد اکنون در بیشتر کسب و کارهای این حوزه با شکل و حالت های مختلف ظاهر شود.

تاریخچه ساخت اره برقی یا اره زنجیری

در اصل این محصول در گذشته برای برش چوب استفاده نمی شود و اولین بار چنین محصولی توسط دو پزشک به نام های جان آیتکن و جیمز جفری برای جراحی های لگن و خارج کردن استخوان ساخته شده بود که به عنوان بیماری های دردآور نیز شناخته می شدند. اما بعد از مدت کوتاهی کاربرد این محصول نیز به دلیل پیشرفت های پزشکی در سال 1930 میلادی تغییر کاربری داد و یک فرد آلمانی به نام ارتوپد برای اولین بار اره زنجیری را خلق کرد که از آن برای برش دادن چوب های پوسیده استفاده می کرد.

روش کار و مزایای استفاده از اره برقی بنزینی

در اصل اره زنجیری از یک زنجیر بسیار بلند به همراه تیغه ساخته شده است. معمولا هر زنجیر به صورت متوسط دارای 30 تیغه مقاوم است که حول محور یک صفحه فلزی بسیار محکم می چرخند. دلیل نام گذاری اشتباه اره برقی نیز به خاطر طراحی و کاربرد فراوان انواع برقی آن در ایران می باشد که البته امروزه این موضوع نیز تغییر پیدا کرده است و اکنون از مدل های بنزینی و شارژی آن نیز استفاده می شود.

علت اصلی محبوبیت این وسیله قابلیت حمل و سرعت بالای آن در برش زدن تنه های درخت می باشد و می توان گفت سرعت کار با این دستگاه به دلیل دقت بالاتر حتی به 10 برابر نیز می رسد. همچنین به دلیل وجود یک موتور به عنوان تامین کننده قدرت این ابزار، شما به آسانی می توانید از آن بدون استفاده از نیروی جسمی خودتان به خوبی استفاده کنید و هر نوع چوبی را برش بزنید.

 

 

انواع اره برقی یا اره زنجیری

در بازار انواع مختلفی از اره های برقی وجود دارد که هرکدام به شیوه کار می کنند و هدف تمام آنها ایجاد برش های دقیق و سریع بر روی انواع چوب می باشد. این محصولات می توان در مدل های مختلف مانند اندازه تیغه یا سرعت و همچنین نوع سوخت دسته بندی که روش معمول آن دسته بندی براساس نوع سوخت آنها می باشد و در ادامه این مقاله به بررسی مهم ترین و کاربردی ترین مدل های یک اره برقی خواهیم پرداخت.

اره بنزینی

اره زنجیری بنزینی به عنوان یکی از متداول ترین محصولات این حوزه شناخته می شود. این ابزار دارای یک مخزن بزرگ بر اساس ظرفیت های مختلف می باشد که می توانید آن را با بنزین پر کنید و سپس با استفاده از موتور، امکان استفاده از آن وجود دارد. وجود حالت دو زمانه باعث می شود تا بخش زنجیر نیز به مرور به کمک روغن نرم سازی شود و همین موضوع سبب شده است تا در کارهای حرفه ای و برش دادن انواع درخت های بزرگ نیز بتوانید از آن استفاده کنید. در کنار مزایای زیادی که این محصول در اختیار شما قرار می دهد، این نوع اره دارای صدا و مصرف بنزین بیشتری است و همچنین به دلیل وجود موتورهای بنزینی لرزش زیادی را نیز تولید می کنند. جهت بررسی جزییات این دستگاه و مشاهده آخرین قیمت اره زنجیری بنزینی اپکس مدل APX-2220 از فروشگاه ابزار ما اقدام نمایید.

اره برقی

یکی از اره های کاربردی که این روزها در باغبانی یا انواع چوب بری ها بسیار استفاده می شود، اره زنجیری برقی می باشد. این ابزار کیفیت بالایی در ساخت دارد و می توانید تنها با متصل کردن آن به برق به خوبی از آن استفاده کنید. به دلیل نبود موتور بنزینی این محصول صدا و همچنین لرزش کمتری را تولید می کند، اما برای استفاده محدود است و شما باید حتما در محیطی که امکان برق رسانی قوی در آن وجود دارد، از آن استفاده کنید. جهت مشاهده آخرین قیمت اره زنجیری برقی رونیکس مدل 4740 و خرید آسان آن از فروشگاه ابزار ما اقدام نمایید.

تصویر اول اره زنجیری بنزینی رونیکس مدل 4645PRO

اره شارژی

اره زنجیری شارژی یکی از گران ترین مدل های موجود در بین اره های برقی می باشد. شما برای استفاده از این محصول باید آن را به صورت مرتبط شارژ کنید. این محصول از نظر قدرت به نسبت دو مدل قبلی بسیار ضعیف تر است، اما از نظر طراحی و استفاده بسیار راحت تر است و برای باغبانی و انجام کارهای غیر حرفه ای کاربرد زیادی دارد. در این بین صدا و همچنین لرزش این محصول بسیار کمتر است اما به دلیل وجود باتری، باید وزن بیشتری را در هنگام استفاده تحمل کنی که به نسبت مدل های دیگر بسیار بیشتر خواهد بود.

اره زنجیری دستی

تمام اره های ساخته شده در بازار یک مدل نیستند و یک مدل اره زنجیری دستی نیز در بازار وجود دارد که می توانید از آن برای کارهای مختلف استفاده کنید. این ابزار برای باغبانی کاربرد فراوانی دارد و به گونه ای ساخته شده است که می توانید با دو دست خود و استفاده از نیروی انسانی به راحتی هر نوع شاخه ای را برش بزنید. تسمه به کار رفته در بخش مرکزی این محصول به دو گیره دستی بسیار مقاوم متصل شده است که حرکت دورانی آن می تواند سبب برش انواع درخت های کوچک شود.

نکات ایمنی در استفاده از اره برقی

اره برقی یکی از همه کاره ترین و قدرتمندترین ابزارهایی است که می توانید برای پروژه های مختلف از آن استفاده کنید. اما مانند هر ابزار دیگری، استفاده ایمن از آنها مهم است. در این پست وبلاگ، نکات ایمنی برای استفاده از اره برقی را به اشتراک می گذاریم. ما همه چیز را از انتخاب اره برقی مناسب برای کار گرفته تا نگهداری و نگهداری مناسب پوشش خواهیم داد. با رعایت این نکات می توانید به کاهش خطر آسیب در هنگام استفاده از اره برقی کمک کنید.

انتخاب اره برقی مناسب

هنگامی که صحبت از اره برقی به میان می آید، عوامل زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. در انتخاب اره برقی مناسب باید به چند نکته توجه کنید:

– اندازه اره اره‌های برقی در اندازه‌های مختلفی وجود دارند، بنابراین مهم است که یکی را انتخاب کنید که استفاده از آن برای شما راحت باشد. اگر مطمئن نیستید به چه سایز اره نیاز دارید، از یک فروشنده کمک بخواهید.

– نوع چوبی که می برید. برخی از اره های برقی برای برش چوب های نرم مناسب تر هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند چوب های سخت را اداره کنند. حتماً اره ای تهیه کنید که برای نوع چوبی که اغلب می برید طراحی شده باشد.

– بودجه ی تو. قیمت اره های برقی از حدود 100 تا چند هزار دلار متغیر است. پیدا کردن اره ای که متناسب با بودجه شما باشد و نیازهای شما را برآورده کند بسیار مهم است.

– سطح تجربه شما اگر قبلاً از اره برقی استفاده نکرده اید، مهم است که اره برقی را تهیه کنید که کار با آن آسان باشد و دارای ویژگی های ایمنی مانند ترمز زنجیری خودکار باشد. با این حال، اگر تجربه استفاده از اره برقی را دارید، ممکن است اره برقی با قدرت و ویژگی های بیشتر بخواهید.

تعمیر و نگهداری اره برقی

اگر به طور منظم از اره برقی استفاده می کنید، مهم است که آن را در شرایط خوبی نگه دارید. این بدان معناست که بعد از هر بار استفاده آن را تمیز کنید و زنجیر را مرتباً تیز کنید. قبل از هر بار استفاده باید کشش زنجیر را نیز بررسی کنید.

تمیز کردن اره برقی ساده است – فقط تیغه و میله را با یک پارچه تمیز پس از هر بار استفاده پاک کنید. اگر اره شما به خصوص کثیف است، می توانید آن را با آب صابون تمیز کنید. حتما بعد از آن خشک کنید تا زنگ نزند.

تیز کردن زنجیر نیز نسبتاً ساده است. شما به یک فایل گرد و یک فایل صاف و همچنین یک ابزار عمق سنج نیاز دارید. ابتدا از سوهان گرد برای تیز کردن دندان های یک طرف زنجیر استفاده کنید. سپس زنجیر را برگردانید و در سمت دیگر نیز تکرار کنید. در نهایت، از فایل مسطح برای یکنواخت کردن عمق سنج ها استفاده کنید.

بررسی کشش روی زنجیر مهم است، زیرا یک زنجیر بیش از حد سفت یا شل می‌تواند باعث ایجاد مشکل در هنگام برش شود. بهترین راه برای بررسی کشش با یک سنج حسگر است – به سادگی آن را بین پایین میله راهنما و بالای چرخ دنده درایو اره قرار دهید. اگر بیش از 3/8 اینچ فضا وجود دارد، زنجیر شما خیلی شل است و باید سفت شود.

با خیال راحت از اره برقی خود استفاده کنید

اگر قرار است از اره برقی استفاده کنید، مهم است که از خطرات احتمالی آگاه باشید و اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند هنگام استفاده از اره برقی خود ایمن بمانید:

– همیشه از وسایل حفاظتی مناسب از جمله دستکش، محافظ چشم و محافظ گوش استفاده کنید.

– قبل از شروع به استفاده از اره برقی از محیط اطراف خود آگاه باشید و خطرات احتمالی را از بین ببرید.

– همیشه اره را محکم بگیرید و مراقب باشید دست یا انگشتان خود را در مسیر تیغه قرار ندهید.

– هنگام بریدن شاخه های تحت کشش بیشتر مراقب باشید – آنها می توانند به عقب برگردند و آسیب جدی ایجاد کنند.

– هنگامی که استفاده از اره برقی تمام شد، همیشه آن را از منبع برق جدا کنید و قبل از کنار گذاشتن تیغه مطمئن شوید که به درستی پوشانده شده است.

اگر مشکلی پیش آمد چه باید کرد

اگر هنگام استفاده از اره برقی مشکلی پیش آمد، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای کاهش این وضعیت تلاش کنید. اول، اگر اره برقی گیر کرده است، آن را مجبور نکنید – این می تواند باعث آسیب جدی شود. در عوض، سعی کنید و به آرامی اره را آزاد کنید. اگر این کار نکرد، برق را خاموش کنید و از یک انبردست برای رفع انسداد استفاده کنید.

اگر زنجیر از اره برقی جدا شد، در حالی که برق هنوز روشن است سعی نکنید آن را دوباره روشن کنید – این می تواند بسیار خطرناک باشد. در عوض، برق را خاموش کنید و سپس از یک انبردست برای وصل کردن زنجیر استفاده کنید. قبل از روشن کردن مجدد برق و ادامه استفاده از اره از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

اگر از یک اره برقی با باتری استفاده می کنید و کار نمی کند، سعی نکنید خودتان آن را جدا کنید – این می تواند بسیار خطرناک باشد. در عوض، برای راهنمایی عیب یابی با سازنده تماس بگیرید.

نکات ایمنی اره برقی برای مبتدیان

اگر در استفاده از اره برقی تازه کار هستید، نکات ایمنی مهمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. در اینجا چند نکته ایمنی اره برقی برای مبتدیان آورده شده است:

1. همیشه هنگام استفاده از اره برقی از وسایل ایمنی مناسب استفاده کنید. این شامل محافظت از چشم، دستکش و محافظ شنوایی است.

2. هنگام کار با اره برقی از محیط اطراف خود و آنچه پشت سر شماست آگاه باشید.

3. برای عملکرد و ایمنی بهینه تیغه اره زنجیری را تیز و تمیز نگه دارید.

4. هرگز از اره برقی در شرایطی که تحت تأثیر مواد مخدر یا الکل هستید استفاده نکنید.

5. دستورالعمل های سازنده را برای عملکرد ایمن زنجیر زنی خاص خود دنبال کنید

نتیجه

اره های برقی ابزاری همه کاره و قدرتمند هستند، اما در صورت استفاده نادرست می توانند خطرناک باشند. اگر می خواهید از اره برقی استفاده کنید، برای جلوگیری از صدمه دیدن این نکات ایمنی را رعایت کنید. اول از همه، همیشه از وسایل ایمنی مناسب، از جمله دستکش، محافظ گوش و محافظ چشم استفاده کنید. دوم، دفترچه راهنمای مدل خاص اره برقی خود را بخوانید تا متوجه شوید که چگونه کار می کند و چگونه از آن به درستی استفاده کنید. سوم، سعی نکنید چیزی را که برای اره خیلی ضخیم یا سخت است برش دهید – این می تواند به اره آسیب برساند یا باعث لگد زدن شود. و در نهایت با تیز کردن مرتب زنجیر و روغن کاری میله راهنما، اره را همیشه در شرایط خوبی نگه دارید. با پیروی از این نکات ساده، می توانید هنگام استفاده از اره برقی خود ایمن بمانید.

اره برقی یکی از ابزارهای کاربردی در بخش چوب بری می باشد. این ابزار مدل ها و طرح های مختلفی دارد و براساس قدرت و همچنین ابعاد و روش استفاده دسته بندی می شود. از این محصول بیشتر در چوب بری ها، صنایع مختلف و همچنین آتش نشانی ها نیز استفاده می شود و مدل های ساده تر آن کاربرد زیادی در باغبانی نیز دارند. جهت خرید اینترنتی هریک از ابزار باغبانی و کشاورزی ، ابزار نجاری و منبت کارب، ابزار کارگاهی و ماشین آلات به راحتی و سهولت فراوان از فروشگاه ابزار دارکوب اقدام نمایید.

 
نظرات شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو مطالب
جدیدترین مطالب
عضویت در خبرنامه
سبد خرید
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من